Partneři

VÁGNER POOL

ZODIAC POOL CAREQR kód - kontakty


 

NOVINKY

arr3Sledujte nás na Facebooku!Chcete být informováni o aktuálních novinkách a akcích? Sledujte náš nový Facebookový profil na... arr3Změna provozovnyOd SRPNA nás naleznete na nové adrese - U Vlečky 1, Ústí nad Labem (VE DVOŘE AREÁLU JEDNOTY),... arr3máme platební terminál NA PRODEJNĚ NYNÍ MOŽNOST PLACENÍ KARTOU VČETNĚ BEZKONTAKTNÍ KARTY PŘES PLATEBNÍ...

KONTAKTY

R&M ENERGO - bazény
Sídlo: Neumannova 1453/28, Praha-Zbraslav
Prov.: U Vlečky 1, Ústí n. L. (nově od srpna 2017)
tel: +420 724 021 551
info@rmenergo.cz

ANKETA

Spoléháte při čištění bazénu na profesionály?

Ano. 31% Ne. 27% Nemám bazén. 21% Využívám službu RM bazénovou pohotovost. 20%

Úvod »SEPTIKY

SEPTIKY

Dvoukomorové jímky, čili septiky, fungují na bázi usazování kalu na dně komor a odtoku odpadní vody přes přepad. Ta je pak odváděna do kanalizace, trativodem do přírody nebo k dalšímu očištění.

Voda se v septiku biologicky předčistí a je tedy možné ji vypustit k dalšímu očištění do přírody. K tomu je vhodné pořídit si i čistící filtr.

Nespornou výhodou našich septiků je jejich faktická nesmrtelnost, kdy přirozené cykly rozkladu v přírodě nejsou schopny rozložit materiál, z něhož jsou septiky vyrobené. Díky výrobní technologii rotačního tváření plastů je tato „nesmrtelnost“ dovedena téměř k dokonalosti, což dokazuje i naše jištění septiků a jímek záručním listem na dobu 20 let.

Kal se na dně komor usazuje a anaerobně vyhnívá za vydatné pomoci bakterií. Kal se musí minimálně jednou ročně vyvézt s tím, že na dně komor se vždy musí trochu kalu nechat, aby se měly bakterie kde množit a započít tak opětovný rozklad kalu.

Další z výhod přináší skutečnost, že septik není nutné ukládat do vybetonované jámy, ale postačí jej zapustit do vykopané jámy a zasypat pískem nebo štěrkopískem.

Septiky nejsou konstruované na stejné bázi jako žumpy. Žumpa je postavená na bezodtokové bázi, kde chybí biologický samočisticí stimul, který je přítomen v dvoukomorovém plastovém septiku z naší produkce. Žumpa vyžaduje mnohonásobně více výjezdů fekálních vozů nežli septik. Systém odtoku a samočištění vody udržuje fekální vůz od Vašeho domu na dostatečně dlouhou dobu.

Biologické samočištění vody anaerobními bakteriemi je šetrné k přírodě. Kal usazený u dna se sám rozkládá a systém více komor čistí použitou vodu, kterou je pak možné bezpečně odvést do přírody. Ta si s takovou vodou již hravě poradí.


NDkwMj